Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

UKRAJINA za zapomenutými krásami Podkarpatské Rusi

kufr pdf

Termín:04.08. (Út) - 09.08. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:721484

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 7 490 Kč 7 472 Kč

Poloha

Užhorod • Mukačevo • Chust • Siněvir • Koločava • Lvov
Podkarpatská Rus, nazývaná také Zakarpatská Ukrajina, je jednou z nejkrásnějších oblastí východní Evropy, dosud neobjevená masovým turismem. Malebné Podkarpatí skrývá jak nedotčené přírodní krásy, tak unikátní dřevěnou lidovou i sakrální architekturu.

Program

Den 1
Odjezd v ranních hodinách, cesta přes Maďarsko do UŽHORODU. Navečer krátká prohlídka centra.Ubytování, nocleh.
Den 2
Po snídani pokračování v prohlídce města na řece UŽ, které patřilo mezi raně slovanská sídla již v 10. století, kdy byla oblast osídlena takzvanými Bílými Chorvaty. Dominantou města je Užhorodský hrad, ve kterém sídlí muzeum s několika expozicemi. Dále řeckokatolická katedrála, pravoslavná katedrála Krista Spasitele, někdejší užhorodská synagoga, dnes budova filharmonie. V poledne přejezd do MUKAČEVA. Předtím návštěva hradu Palanok, který sehrál důležitou roli v uherských protihabsburských povstáních. Prohlídka Mukačeva - město známé velkou židovskou komunitou (dnes zde ovšem žije méně než 300 Židů). Přejezd do Chustu, ubytování, nocleh.
Den 3
Po snídani prohlídka CHUSTU, který leží necelých 10km severně od hranic s Rumunskem. Nenáročný výšlap (cca 2km) na místní hrad, který byl postaven už v roce 1090 za uherského krále Ladislava na obranu proti Kumánům. Odpoledne přejezd do Siněvirského národního parku, kde leží i vesnice Koločava.Ta proslula jako rodiště obávaného zbojníka a hrdiny literárního díla Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Ve vesnici je škola s muzeem a bustou Ivana Olbrachta. U dřevěného kostela sv. Ducha se nachází hroby českých četníků, zabitých Nikolou Šuhajem. Jeho hrob je na malém hřbitově na okraji vesnice. Možnost oběda v hostinci Četnická stanice. Poté přejezd a výšlap k Siněvirskému jezeru, které lze celé obejít přibližně za hodinu. Ubytování v národním parku, nocleh.
Den 4
Po snídani odjezd směr LVOV se zastávkou v lyžařském areálu Pylypec, kde se dá vyjet lanovkou do výšky až 1.200m nebo navštívit vodopád Šipot, který se nachází v hluboké rokli řeky Pylypec a spadá na severních svazích horského masivu Boržava na úpatí hory Gemba. Procházka cca na 2 hodiny. Možnost i kratších horských túr. Navečer příjezd do Lvova - největšího města a kulturního centra západní Ukrajiny. Ubytování, nocleh.
Den 5
Po snídani celodenní prohlídka Lvova. Po staletí bylo hlavní město Haliče součástí Polska, respektive Rakouského císařství, což mu vtisklo originální středoevropský ráz a jeho centrum je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým náboženským střediskem, sídlí zde Lvovská arcidiecéze. Je zde několik křesťanských kostelů - řeckokatolický kostel svatého Ondřeje a klášter bernardýnů, kostel Božího těla a klášter dominikánů, Rynek, řeckokatolická katedrála svatého Jiří, kaple Tří svatých, Lvovská opera, výstup do parku VYSOKYJ ZAMOK nad centrem města, který je se svou nadmořskou výškou 413m také nejvyšší bod vysočiny Roztoččja. Dnes je na vrcholu vysílač a vyhlídkové prostranství s ukrajinskou vlajkou. Z vrchu je krásný výhled na město a okolí. Návrat na ubytování, nocleh. 
Den 6
Po snídani odjezd přes Polsko přes RZESZÓW, kolem Krakova a Katovic do Česka. Příjezd ve večerních hodinách.

 

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelích  nebo penzionech, 5x snídaně, služby průvodce

Cena nezahrnuje

vstupy do památek

UPOZORNĚNÍ

zájezd vyžaduje platný cestovní pas min. 3 měsíce po návratu    

Odjezdová místa
Odjezdová místa

Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Ostrava

 

Podobné zájezdy

UKRAJINA za zapomenutými krásami Podkarpatské Rusi

destinace: Ukrajina, Poznávací zájezdy - Ukrajina, Ukrajina

termín:04.08. (Út) - 09.08. (Ne) 2020 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

UKRAJINA za zapomenutými krásami Podkarpatské Rusi
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...