Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

KYJEV A ČERNOBYL

kufr pdf

Termín:13.07. (Po) - 19.07. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

ID hotelu:902615

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 10 990 Kč

Program

1. den

Odjezd z ČR ráno/dopoledne s nočním přejezdem Slovenska na Ukrajinu.

2. den

Průjezd Ukrajinou, dopoledne příjezd do Žitomiru - procházka městem a návštěva Koroljova muzea kosmonautiky. Ubytování, nocleh v hotelu.

3. den

Po snídani odjezd do Kyjeva (UNESCO). Po příjezdu prohlídka města, kterou začneme na bulváru Tarase Ševčenka, pokračovat budeme přes Besarabské náměstí, po bulváru Kreščatyk který dává vzpomenout době těžkého poválečného stalinismu ve městě, které bylo za války mocně bombardováno, ale který se dnes vždy o víkendových večerech proměňuje z rušné třídy na pěší zónu, a tedy místo setkávání muzikantů a jiných umělců. Pojedeme k monumentální soše Rodina Mať (Matka vlast) přes náměstí Majdan Nezávilosti, kde v roce 2013 začala pro Ukrajince tzv. Revoluce důstojnosti, uvidíme budovu Nejvyšší rady Ukrajiny, Marynského park a palác, Náměstí Slávy, Náměstí a klášter sv. Michala, Katedrálu sv. Sofie - pravoslavný chrám postavený v r. 1037 z podnětu Jaroslava Moudrého. Poté nás čeká "kyjevský Montmartre" - kopec, kam vede Andrejevskij spusk (Andrejevský úvoz) - klikatá ulice plná malířů, prodavačů ikon a babušek nabízejících suvenýry a krásné šátky, neopomeneme jeden ze symbolů Kyjeva - pravoslavný barokní Chrám sv. Ondřeje, ubytování, nocleh v hotelu.

4. den

Po snídani odjedeme z Kyjeva do Černobylu. Po příjezdu vstoupíme do 30-ti kilometrové vysídlené zóny přes kontrolní vstupní bod Dityatki, po kontrole dokladů, zavazadel a dopravního prostředku, absolvujeme bezpečnostní instruktáž o pobytu "v zóně", podepíšeme prohlášení o svém zdravotním stavu a pojedeme na okružní prohlídku po trase - město Černobyl - památník "Těm, kteří zachránili svět", deaktivovaný "Černý les", přes kontrolní stanoviště Lelev s dozimetrickou kontrolou ke zbytkům budov v obcích Zalesy a Kopači, Pripjať - město opuštěné obyvateli během 24 hodin; uvidíme zábavný park s velkým ruským kolem, který měl být otevřen u příležitosti oslav 1. května 1986 (k tomu ale nikdy nedošlo, protože 28.4.1986 došlo k tragickému výbuchu jaderné elektrárny); dále uvidíme budovu výkonného výboru města - prvního velitelství pro likvidaci následků havárie, hotel Polissija, kde bylo řídící středisko pro provoz vrtulníků nad troskami 4. reaktoru, nemocnici, kam byli dopraveny první oběti havárie; vyhlídka na nový sarkofág čtvrtého bloku, tajné město Černobyl 2: obří radarové antény DUHA-1, které sloužily k zabezpečení funkčnosti antény pro sledování balistických raket, technika a roboti, podílející se na hašení požáru po výbuchu. Oběd v místní restauraci (v ceně zájezdu) - zaručená ekologická čistota potravin. Ze zóny vyjedeme přes kontrolní bod Dityatki, podstoupíme dozimetrickou kontrolu a odjedeme zpět do Kyjeva, nocleh v hotelu.

5. den

Snídaně v hotelu, odjezd na jednohodinovou plavbu výletní lodí po řece Dněpr, poté se vydáme do nejstaršího a nejposvátnějšího místa mezi evropskými svatyněmi - Kyjevsko - pečerské lavry. Po prohlídce odjedeme do města Lvov, po cestě se zastavíme u zříceniny hradu Korets, po přijezdu do Lvova ubytování a nocleh v hotelu.

6. den

Lvov (UNESCO) - pěší prohlídka Lvova: "labyrinty ulic". Navštívíme Tržní náměstí, kde všechno dýchá historií - radnice, Italský důr - jedinečná renesanční arkádová lodžie, jediná na Ukrajině, klenot náměstí - latinská katedrála, Kaple Boimov ze 17. století, která se považuje za Sixtínskou kapli východní Evropy, tajemná Arménská katedrála a nádvoří, dominikánský klášter a Katedrála Božího těla, lékárna - muzeum (nejstarší existující lékárna ve Lvově), Prospekt Slobody - hlavní ulice města, Divadlo opery a baletu - jedno z nejkrásnějších divadel v Evropě s interiérem bohatě zdobeným vícebarevným mramorem a zlacením, poté individuální volno ve městě, odpoledne odjezd do ČR, noční přejezd.

7. den

Dopoledne/ v poledne příjezd do ČR.

                                                     

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu, 4x ubytování v 3*hotelu ve 2lůžkových pokojích, 4x snídaně, služby českého a místního průvodce

Cena nezahrnuje

komplexní cestovní ojištění, celodenní exkurze do Černobylu včetně povolení vstupu 2400 Kč, vstupy do navštívených objektů (doporučené kapesné na vstupy cca 20 EUR)

UPOZORNĚNÍ

exkurze do Černobylu se mohou zúčastnit pouze osoby starší 18 let

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4100 Kč

Nástupní místa

Olomouc, Brno, Ostrava, Praha, České Budějovice, Jindřichův Hradec

Podobné zájezdy

KYJEV A ČERNOBYL

destinace: Ukrajina, Poznávací zájezdy - Ukrajina, Černobyl, Pripjať, kyjev

termín:13.07. (Po) - 19.07. (Ne) 2020 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

KYJEV A ČERNOBYL
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...