Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

725855030
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

Švýcarsko za sýry, čokoládou a vínem

kufr pdf

Termín:22.07. (St) - 26.07. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:899127

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 11 690 Kč 11 661 Kč

Poloha

Čokoládovna Maison Cailler • sýr Gruyéres • Lausanne • Ženeva • hrad Chillon • Montreux • vinařská oblast Lavaux • Veley
 

Program

Den 1
V brzkých ranních hodinách přejezd do Švýcarska. Vpodvečer ochutnávka vína v Lichtenštejnském dvorním vinařství v hlavním městě Lichtenštejnska Vaduz. Přejezd do hotelu.
Den 2
Po snídani cesta předalpskou krajinou do historického města Zug, centra stejnojmenného kantonu, položeného na břehu malebného jezera. Prohlídka starého města, které proslulo mj. jako kolébka nejslavnějšího švýcarského dosru Zuger Kirschtorte (možnost koupit v zdejších cukrárnách). Přejezd do nádherné oblasti Emmental. Zástavky na vyhlídkových bodech a návštěvy sýrarny, kde se seznámíme s výrobou věhlasného sýra a ochutnáme ho v různých stupních zralosti. Poté si prohlédneme rázovitý Fribourg (Freiburg im Üechtland), jedno z nejkrásnějších historických měst Švýcarska. Den zakončíme společnou večeří: dáme si fondue ve středověkém městečku Gruyéres, které proslulo výrobou legendárního, téměř stejnojmenného sýry gruyére, důležité součásti pravého fondue. Krátký přejezd do hotelu.
Den 3
Po snídani vyrazíme na prohlídku a ochutnávku v čokoládovou historií od dob dávné minulosti až po revoluční švýcarské čokoládové vynálezy. Na závěr prohlídky bude probíhat neomezená ochutnávka čokolády firmy Cailler. Přejezd do kantonu Wallis (Valais) do vinařské oblasti Visperterminen, kde se nachází nejvýše položená vinice v Evropě (650-1150 m n.m.) a kde se produkuje vzácné víno Heida. Návštěva místního vinařství, degustace vína. Poté přejezd k Ženevskému jezeru a cesta po jižním (francouzském) břehu do lázeňského městečka Evian, možnost načepovat si zdejší slavnou vodu. Vpodvečer procházka po středověkém městečku Yvoire (oficiálně jedno z nejkrásnějších měst Francie), volný čas a ubytování.
Den 4
Po snídani přejezd do vinařské oblasti Lavaux, kde mezi městy Lausanne a Motreux leží ty nejkrásnější terasovité vinice, zapsané na seznam UNESCO. Z bílý odrůd zde najdete Chasselas, Plant du Rhin (pro niž se v češtině používá název Sylvánské zelené) nebo Chardonnay, z červených pak Pinot Noir, Diolinoir či Gamaret. My se vydáváme pěšky viniční stezkou, jejímiž krajními body jsou vesničky Lutry a Saint - Saphorin a jež se klikatí mezi vinohrady, vinnými sklepy a obchůdky, kde nás čekají ochutnávky vína a místních specialit. Po procházce a volném čase bude následovat přesun do nedalekého Vevey, půvabného letoviska, v němž část svého života strávila ikona němého filmu, komik Charlie Chaplin. Projdeme se po promenádě kolem jezera k Chaplinově soše. Krátká zastávka v nedalekém letovisku Montreux, kterému se přezdívá perla Švýcarské riviéry. Symbolem tohoto městečka je především socha Freddieho Mercuryho - skupina Queen do této oblasti jezdila nahrávat své desky, a zvláště její frontman si městečko Montreux velmi zamiloval. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.
Den 5
Kolem poledne návrat do Olomouce.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní, vstup do čokoládovny Maison Cailler, návštěva sýrárny Emmentál, společná večeře v Gruyéres, služby průvodce

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, ostatní vstupy neuvedené v "cena zahrnuje"

Příplatek za jednolůžkový pokoj

2250 Kč

Odjezdová místa

Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Praha, Plzeň, Jihlava, Velké Meziříčí

Svozové trasy za příplatek 350 Kč: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Zlín

Svozové trasy za příplatek 250 Kč: Přerov, Hranice

Průvodce

Ctirad Sedlák

Podobné zájezdy

Švýcarsko za sýry, čokoládou a vínem

destinace: Švýcarsko, Poznávací zájezdy - Švýcarsko, Švýcarsko

termín:22.07. (St) - 26.07. (Ne) 2020 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

Švýcarsko za sýry, čokoládou a vínem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...