Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

Madeira *

kufr pdf

Termín:23.10. (Pá) - 30.10. (Pá) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:372636

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 25 980 Kč

Poloha
po ostrově se budete každý den dopravovat menším busem
turistický program má vždy 2 varianty (kratší a delší), pokud nebudete chtít nemusíte se ho účastnit, můžete zůstat na hotelu, či se jít koupat
budete bydlet postupně na třech různých částech ostrova
téměř denně budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a po návratu na hotel si koupit potraviny, někdy i hotové teplé jídlo - to vše za ceny skoro jako u nás doma
Program
1. den: Odlet z Prahy kolem poledne, přílet na Madeiru k večeru; ubytování v MACHICU na 3 noci; zde možnost koupání na písčité pláži.
2. den: Půjdete podél levády DO CANIÇAL, vinoucí se úbočím z vesničky Maroços, odkud vyrazíte; úzké údolí se postupně rozevírá v široké, výhledy na malá políčka vystřídají pohledy na celé Machico s Atlantikem v pozadí (cca 3,5 hod. nebo méně dle výběru varianty); po cestě se jistě zastavíte v místním baru na kávu, pivo či zmrzlinu; pojedete na vyhlídku Pico do Facho - výhled na jihovýchodní pobřeží; pro zájemce sestup z Pico do Facho do Caniçalu s výhledy na poloostrov São Lourenço (cca 1 hod.); v Caniçalu možnost koupání nebo návštěva Museu da Baleia (muzeum velryb).
3. den: Dnes zamíříte do nejvyšších hor a vystoupíte na "střechu Madeiry"; přes Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO (1818 m) a dále je na výběr:
A: Kdo ujde více - půjde cestou skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova PICO DAS TORRES (1847 m); projdete místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo; cesta až sem trvá skoro 3 hodiny a je poměrně náročná vzhledem k převýšení.
B: Podstatně méně náročná varianta je přejezd busem na vyhlídku ACHADA DO TEIXEIRA (1592 m) na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou (1 hod. chůze), dále už zase společně výstup na PICO RUIVO (1862 m) - nejvyšší hora ostrova (20 minut); zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní i jižní Atlantik; na vrcholu budete krátce po poledni, kdy se k Vám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova; návrat k busu na vyhlídku Achada do Teixeira; SANTANA - vesnice s typickými lidovými domky ve tvaru písmene "A" s rákosovou střechou.
4. den: Navštívíte východní část Madeiry; PONTA DE SAO LOURENCO - skalnatý poloostrov téměř bez porostu, projdete po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, až k farmě Casa do Sardinha; možnost výstupu na kopec nad farmou (148 m - 1,5 hodiny chůze od busu) s výhledem až k majáku; pro zájemce koupání na malé oblázkové pláži; návrat k busu (celkem max. 3 hodiny chůze nebo méně); PRAINHA - koupání na přírodní pláži s černým pískem; po staré cestě po severním pobřeží dojedete do PORTO MONIZ, kde strávíte 4 noci.
5. den: Vyjedete na náhorní planinu PAUL DA SERRA (1400 m) s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží, tam na Vás čekají 2 celodenní výlety; dnes sestoupíte do samoty RABACAL - pěšky podél levády DO RISCO k vodopádu RISCO; dále podél levády 25 FONTES až k jezírku 25 FONTES; možnost osvěžující koupele v malém jezírku; zájemci o delší variantu sestoupí o 120 m níže k levádě DA ROCHA VERMELHA a půjdou až k místu, kde leváda přitéká tunelem, i zde Vás zve ke koupeli tůňka, cesta zeleným porostem Vás přivede k 1,5 km dlouhému tunelu, půjdete jím skoro 30 min a dostanete se na jižní stranu ostrova, tam se sejdete s těmi, kteří šli kratší cestou a prošli kratším, jen 800 m dlouhým a pohodlnějším tunelem a společně dojdete k busu (celkem 3,5 - 4,5 hodiny - dle zvolené varianty i s koupáním a odpočinkem); FANAL - projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží (30 min.); RIBEIRA DE JANELA - zastávka na pobřeží s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři.
6. den: Na náhorní planině PAUL DA SERRA vystoupíte na vyhlídku BICA DA CANA (1620 m - 30 min. i s návratem) s výhledem na nejvyšší hory; sestoupíte na sever klikatou kamenitou cestou (90 min.) k levádě DO NORTE - podle této levády půjdete skoro 2 hod. skrz 4 tunely až do průsmyku ENCUMEADA (1007 m), kde se občerstvíte madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím; účastníci kratší varianty Vám půjdou z Encumeady naproti; na zpáteční cestě si prohlédnete městečko SAO VICENTE na severním pobřeží a den zakončíte koupáním v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě vašeho ubytování v Porto Moniz (3 min. chůze od hotelu).
7. den: Odjedete k levádě RIBEIRA DA JANELA - jedná se o krásnou a málo navštěvovanou levádu; projdete celkem 10 tunelů tam i zpět; nejdelší tunel měří 1200 m - půjdete jím téměř 30 minut (v tunelu vodní sprška), celkem max. 7 hodin i s odpočinkem "na otočce" - čelovky nutné; protože se budete vracet stejnou cestou zpět (jinak to zde ani nejde), můžete svoji cestu podle levády kdykoliv ukončit, jít zpět a počkat na ostatní v místním baru.
8. den: Pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastavíte se na nejzápadnější vyhlídce nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO, v malém přístavu PAUL DO MAR, v RIBEIRA BRAVA - pobřežní město sevřené v hlubokém údolí, možnost koupání; navštívíte CABO GIRAO - 580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS - leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (50 min. podél levády a pak 15 min. výstup k busu); dojedete do FUNCHALU - hlavního města, kde strávíte poslední 3 noci.
9. den: Začnete den na tržišti ve FUNCHALU; prohlédnete si botanickou zahradu; vyjedete do MONTE do výšky 600 m n. m., kde se podíváte do kostela, kde odpočívá poslední rakousko-uherský císař (a také poslední český král) Karel I. Habsburský, zájemci se projedou na saních, známé místní atrakci; pojedete do průsmyku EIRA DO SERRADO (1094 m) - nahlédnete do divokého strmého údolí; pěší sestup (1,5 hodiny chůze) do městečka CURRAL DAS FREIRAS, založeného jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty; možnost ochutnávky likérů a místní speciality - pražených kaštanů; projdete se starou rybářskou čtvrtí ve Funchalu.
10. den: Podél levády CALDEIRA VERDE dojdete skrz 4 tunely do Caldeira Verde za necelé 2 hod., ze strmých skal padá vodopád do jezírka, zvoucího k osvěžující koupeli; delší varianta pokračuje po levádě CALDEIRA DO INFERNO, tedy ještě 1 hod. skrz několik tunelů, některé mají "okna", minete dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou a dojdete až do Caldeira do Inferno, tady cesta končí, zážitek to je silný; návrat stejnou cestou pro obě varianty (celkem 4 - 6 hod. chůze); zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží; možnost koupání.
11. den: Odlet z Madeiry odpoledne, přílet (v cca 22 hod.) do Prahy.

Cena zahrnuje
letecká doprava Praha - Madeira a zpět, včetně letištních tax
doprava dle programu minibusem
10x ubytování v hotelech či penzionech (2-lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
10x snídani
služby českého průvodce
ochutnávka madeirského vína
Cena nezahrnuje
pojištění
vstupné (orientačně): botanická zahrada 6,5 EUR, orchideová zahrada 5 EUR, jízda na saních ve čtvrti Monte (35 EUR za 2 osoby), muzeum velryb 10 EUR
večeře cca 6 - 15 EUR/osoba
Slevy
sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2016 - 2019, rezervace min. 60 dní před odjezdem - sleva pro klienty z let 2016 - 2019 (poznávací zájezdy), rezervace min. 60 dní před odjezdem, do 30.000 Kč - 3 %

Podobné zájezdy

Madeira *

destinace: Portugalsko, Portugalsko

termín:23.10. (Pá) - 30.10. (Pá) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Madeira
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...