Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

kufr pdf

Termín:13.09. (Ne) - 19.09. (So) 2020

změnit termín

Délka pobytu:7 dní, 6 nocí

ID hotelu:262970

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 13 490 Kč 13 457 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha

Soave • Franciacorta • Lago d´Iseo • Bergamo • rýžové plantáže u Vercelli • Barolo • Barbaresco • Cherasco • Alba • Torino • Eataly • zámek Stupinigi • Pavia • tři degustace vína • pět vinařských oblastí
Již tradiční podzimní cesta za poznáním kulturních a gastronomických pokladů severní Itálie. Leto s dalšími novinkami v programu a ZCELA BEZ NOČNÍCH PŘEJEZDŮ. Návrat do ČR v sobotu večer. Každý den možnost nákupů a čas na večeři v italském stylu!

Program

Den 1
V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR do Itálie. Odpoledne/ vpodvečer příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře.  Ubytování v hotelu.
Den 2
Po snídani přejezd do slavné vinařské oblasti FRANCIACORTA, kde se vyrábí šampaňskou metodou nejznámější italský sekt (Franciacorta DOCG). Exkurze v historickém vinařství, degustace vína, možnost nákupu. Výlet lodí po krásném jezeře ISEO na ostrov Monte Isola. Prohlídka starobylého středověkého BERGAMA - Horní město s jedinečnými středověkými a renesančními památkami a historickými kavárnami; světoznámá renesanční kaple Colleoni (UNESCO), zachované bastionové hradby. Čas k návštěvě světoznámé obrazárny Accademia Carrara. Večer přejezd do hotelu.
Den 3
Po snídani přejezd na RÝŽOVÉ PLANTÁŽE  v okolí Vercelli. Exkurze v historické manufaktuře, kde se produkuje nejkvalitnější rýže na italské risotto. Možnost nákupu. Poté vyhlídková jízda proslulou vinařskou oblastí BAROLO, degustace vína a exkurze v rodinné vinařské firmě, procházka malebným městečkem Barolo a možnost dalších nákupů vína. Odpoledne půvabné CHERASCO vyhlášené chovem šneků. Prohlídka zachovaného městačka s šachovnicovým půdorysem, barokním poutním chrámem, rodinnými čokoládovnami aj. Společná večeře v osvědčené restauraci (tradiční piemontské menu se šneky nebo bez šneků). Ubytování.
Den 4
Po snídani návštěva "Univerzity lanýžových psů": HLEDÁNÍ LANÝŽŮ v lesíku s "trifulau" a jeho psem, ochutnávka kvalitních produktů z lanýžů, možnost nákupu. Zastávka ve vinařském městečku BARBARESCO a možnost nákupu a ochutnávky zdejšího slavného vína v Regionální vinotéce. Odpoledne prohlídka historického jádra ALBY (středověké rodové věže, katedrála aj.). Čas k nákupům (místní lískové oříšky, sladkosti, likér Barolo Chinato, uzeniny a sýry..), popř. posezení v cukrárně nejznámějšího italského cukráře L. Montersina. Ubytování v hotelu v Turíně nebo blízkém okolí. Večer pro zájemce návštěva největšího gastronomického nákupního centra na světě EATALY, jehož součástí je i několik restaurací. Eataly nabízí převážně výrobky menších producentů sdružených v organizaci Slowfood. Naproti stojí slavná avantgardní továrna Fiatu LINGOTTO z let 1916-1923.
Den 5
Celodenní pobyt v TURÍNĚ (Torino), bývalém městě Savojska, království Sardinie - Piemont a Itálie, milionové metropoli kávy a čokolády s širokými bulváry, historickými kavárnami a svéráznými barokními památkami. Ráno vyjížďka k BAZILICE SUPERGA, monumentálnímu baroknímu chrámu, v němž se nachází hrobka sardinsko-piemontských králů a z jehož terasy se naskýtá krásná vyhlídka na město. V centru prohlídka památek se zastávkami u historických podniků (možnost ochutnat italský nugát, karamely, zmrzlinu, sendviče, vše podle historických receptů). Ve volném čase si budete moci prohlédnout Královský palác (UNESCO), Egyptské muzeum (druhé největší na světě), po dlouhé době otevřenou Savojskou galerii nebo ochutnat piemontské sladkosti v některé ze slavných historických kaváren a cukráren. Večer společný návrat do hotelu nebo volný večer podle chuti.
Den 6
Po snídani prohlídka unikátního barokního zámku STUPINIGI (UNESCO) poblíž Turína. Poté exkurze a degustace bílých i červených vín ve vinařství v oblasti ASTI. Přejezd do Lombardie, prohlídka starobylého mšsta PAVIA, které bylo v raném středověku jedním z nejdůležitějších center Itálie a stále se pyšní řadou památek (katedrála, cenné románské chrámy, klasicistní komplex univerzity, most přes řeku Ticino). V cukrárně Vigoni byl vymyšlen původní "rajský dort" (torta paradiso). Večer přejezd do hotelu po trase.
Den 7
Po snídani odjezd z hotelu, cesta přes italské a rakouské Alpy, navečer návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 6x ubytování v hotelu se snídaní, degustace ve Franciacortě, degustace vína v Barolu, hledání lanýžů, 1x večeře v Cherascu, degustace vína v Asti

Cena nezahrnuje

1/1 pokoj 2.900 Kč/os/pobyt  

Odjezdová místa

Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Svozové trasy za příplatek 350 Kč: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Zlín

Svozové trasy za příplatek 250 Kč: Přerov, Hranice

Průvodce

Ctirad Sedlák

Podobné zájezdy

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:13.09. (Ne) - 19.09. (So) 2020 (7 dní, 6 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...