Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

kufr pdf

Termín:22.09. (Út) - 27.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:262988

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 10 490 Kč 10 464 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha

Siena • San Gimignano • Chianti • Montalcino • Montepulciano • klášter Monte Oliveto Maggiore • Val d'Orcia • Pienza• Trasimenské jezero • opatství Sant´Antimo
Cesta za poznáním kultury a gastronomie jižního Toskánska mimo trasy masového turismu. Ochutnáte čtyři z nejproslulejších italských vín. Poznáte nádherná středověká města. V každém budete mít dost času na prohlídku pamětihodností i radosti nicnedělání. Uvidíte světoznámé renesanční památky a vychutnáte si toskánskou krajinu. Náš průvodce Vás na každém místě zasvětí do historie, provede po památkách, doporučí Vám místní podniky, bude tlumočit při degustacích a poradí vám při nákupech.

Program

Den 1
V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.
Den 2
Panoramatickou cestu věhlasnou vinařskou oblastí CHIANTI si zpestříme zastávkami na zajímavých místech a degustací Chianti Classico (možnost nákupu). Odpoledne si prohlédneme SAN GIMIGNANO, jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst Evropy (památka UNESCO). Společná prohlídka města, volný čas k návštěvě např. městského muzea s obrazárnou, Velké věže, nového muzea San Gimignano 1300 s trojrozměrným modelem města, restaurací a vináren s ochutnávkou vyhlášeného bílého vína Vernaccia di San Gimignano v místních vinotékách atd. Návrat do hotelu.
Den 3
Po snídani pojedeme do oblasti Crete Senesi navštívit slavný klášter MONTE OLIVETO MAGGIORE, jehož největší chloubou je cyklus fresek od Luky Signorelliho a Sodomy. Vyhlídková cesta údolím Val d´Orcia (UNESCO) do PIENZY, renesančního prototypu ideálního města (UNESCO). Zájemci mohou navštívit palác Piccolomini s geometricky ztvárněnou renesanční zahradou a nádhernou vyhlídkou do kraje. Přejezd do MONTEPULCIANA. Na okraji města zastávka u renesančního chrámu Madonna di San Biagio od architekta Antonia San Galla staršího. Prohlídka výjimečně zachovalého města s mnoha renesančními paláci. Exkurze v rodinném vinařství a degustace jednoho z velkých vín Itálie - Víno Nobile di Montepulciano. Volný čas, např. na večeři nebo posezení v historické kavárně Poliziano. Přejezd do hotelu, ubytování.
Den 4
Po snídani si prohlédneme malé středověké městečko MONTALCINO, místo, kde vzniklo další z velkých vín - Brunello di Montalcino. Degustace vína v montalcinské pevnosti. Volný čas k procházce, návštěvě vinotéky, posezení v historické kavárně.. Návštěva opatství SANT´ANTIMO (chrám z 9.-12. století). Cesta údolím Val d´Orcia do starobylého města CORTONA, kde se odehrávají filmy Pod toskánským sluncem a Věrná kopie. Možnost prohlídky MAEC, jednoho z nejdůležitějších muzeí etruské civilizace, popř. zdejší obrazárny. Návrat na ubytování.
Den 5
Po snídani odjezd do Sieny a podrobná prohlídka tohoto neuvěřitelného města, ve kterém jako by stále trval středověk: hlavní náměstí, slavná katedrála s cennými památkami (jako novinka Porta del cielo: možnost návštěvy střechy a ochozů katedrály s výhledem na město i dovnitř chrámu), díla sienských mistrů, gotické paláce, klikaté uličky, kavárny, lahůdkářství, vinotéky.. Čas na návštěvu některého ze světoznámých muzeí (radnice, obrazárna, dómské muzeum). Mezi 20.00 a 21.00 odjezd ze Sieny a noční přejezd do ČR.
Den 6
V poledních hodinách příjezd do Olomouce a dalších nástupních míst.

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu se snídaní, ochutnávka v Chianti, degustace vína Nobile di Montepulciano, degustace Montalcino, služby průvodce

Cena nezahrnuje

případné pobytové taxy, vstupy, 1/1 pokoj 1.700 Kč/osoba/pobyt

Odjezdová místa

Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Svozové trasy za příplatek 350 Kč: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Zlín

Svozové trasy za příplatek 250 Kč: Přerov, Hranice

Průvodce

Ctirad Sedlák

Podobné zájezdy

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:22.09. (Út) - 27.09. (Ne) 2020 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...