Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

Krajinou parmezánu

kufr pdf

Termín:01.09. (Út) - 06.09. (Ne) 2020

změnit termín

Délka pobytu:6 dní, 5 nocí

ID hotelu:603285

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 10 990 Kč 10 963 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha

Soave • Sabbioneta • Colorno • Castell´Arquato • Fontanellato • rodiště G. Verdiho • Parma • Bologna • parmská šunka • parkmezán • víno z Colli Bolognesi
Zájezd do pravého kulinářského srdce Itálie. Bologna bývá považována za hlavní město italské gastronomie, Parma dala jméno své proslulé parmské šunce a parmezánu. Navíc jsou Pádská nížina a úpatí Apenin plné památek světového významu: historické jádro Bologni, románské památky Parmy, fresky Correggia a Parmigianina, vévodská rezidence Sabbioneta a další. Letos s novým programem a zcela bez nočních přejezdů.

Program

Den 1
V ranních hodinách odjezd do Itálie. odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.
Den 2
Po snídani odjezd do oblasti Parmy. Návštěva SABBIONETY, sídla rodu Gonzaga (UNESCO): vévodské paláce, unikátní renesanční divadlo. Krátká zastávka v COLORNU, zámek Marie - Luisy, vdovy po Napoleonovi (exteriér). Opodledne návštěva dokonale zachovaného středověkého městečka CASTELL´ARQUATO na úpatí Apenin, čas na večeři. Přejezd do hotelu.
Den 3
Po snídani exkurze v sýrárně, kde se vyrábí pravý parmezán (parmiggiano reggiano), ochutnávka a možnost nákupu. Prohlídka vodního hradu FONTANELLATO, který se pyšní cyklem fresek od Parmigianina. Zastávky u rodného domu operního skladatele Giuseppe Verdiho v LE RONCOLE a u jeho zámečku v SANT´AGATA. Prohlídka půvabného města BUSSETO s Verdiho muzeem v barokním zámku Pallavicini. Společná večeře: tradiční regionální menu. Návrat do hotelu.
Den 4
Po snídani cesta do LANGHIRANA: degustace parmské šunky a exkurze v manufaktuře, možnost nákupu tradičních uzenin. Podrobná prohlídka PARMY s jejím nepřeberným bohatstvím památek: dóm, románské baptisterium, Palazzo della Pilotta s významnou obrazárnou, chrám Steccata.., v případě zájmu prohlídka interiérů klasicistního Královského divadla. Volný čas, např. k nákupům ve zdejších skvělých lahůdkářstvích, možnost večeře. Návrat do hotelu.
Den 5
Po snídani odjezd do oblasti BOLOGNĚ. Návštěva vinařství v oblasti Colli Bolognesi, ochutnávka zdejšího vína (jediného s certifikací DOCG). Výjezd k poutnímu chrámu Madonna di San Luca vysoko nad Bolognou s nejdelším krytým schodištěm na světě. Přejezd do Bologni a prohlídka města, kde vznikly mortadella, tortellini, tagliatelle, lasagne ad. Hrob sv. Dominika s Michelangelovými sochami, románský komplex chrámů zvaný Jeruzalém, největší farní kostel na světě, nejstarší evropská univerzita, zachované rodové věže, slavná podloubí, historické pastificio (výrobna domácích těstovin a cukrárna v jednom). Ve volném čase lze navštívit Národní galerii, Městské muzeum, lahůdkářství a cukrárny, trh v uličkách kolem univerzity.. Večer odjezd do hotelu na trase domů.
Den 6
Po snídani odjezd do ČR, předpokládaný příjezd do Brna, Olomouce a dalších nástupních míst před 22 hod.

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu se snídaní, 1x večeře, 1x degustace vína a exkurze v sýrárně, služby průvodce

Cena nezahrnuje

případné pobytové taxy a ostatní vstupy

Fakultativně

1/1 pokoj 1800 Kč/os./pobyt

Odjezdová místa

Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Svozové trasy za příplatek 350 Kč: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Zlín

Svozové trasy za příplatek 250 Kč: Přerov, Hranice

Průvodce

Ctirad Sedlák

Podobné zájezdy

Krajinou parmezánu

destinace: Itálie, Poznávací zájezdy - Itálie, Itálie

termín:01.09. (Út) - 06.09. (Ne) 2020 (6 dní, 5 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

Krajinou parmezánu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...