Největší nabídka poznávacích i pobytových | Bohemian Fantasy

585225879
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR EXOTIKY!
LÉTO 2020 V PRODEJI!

KORSIKA-KRÁSY NAPOLEONOVA OSTROVA

kufr pdf

Termín:19.09. (So) - 28.09. (Po) 2020

změnit termín

Délka pobytu:10 dní, 9 nocí

ID hotelu:718548

Doprava:Autobus

Odletové místo:Dle programu

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 13 950 Kč

Teplota vzduchu: 0 °CVýška sněhu: 0 cm
Poloha

 
Francouzský ostrov ležící uprostřed vod Středozemního moře poskytuje návštěvníkům vše, co si jen od ideální dovolené lze přát. Skalnaté pobřeží střídají krásné písečné pláže, vysokohorské masivy dominují vnitrozemí, kaňony divodkých řek, vodopády, lesy s porostem borovic, eukalyptů, korkových dubů, divokých oliv, ale také typické staré osady a městečka, to je Korsika - rodiště slavného Napoleona Bonaparta. Příjemné podnebí dává předpoklad bohatému růstu středomořské vegetace a hodiny slunečního svitu přejí koupání a opalování po dlouhou dobu kalendářního roku.


 

Program

Den 1
Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.
Den 2
Ráno trajekt na Korsiku, připlutí do BASTIE, přejezd vnitrozemím Korsiky do univerzitního městečka CORTE připomínajícím "orlí hnízdo" (dříve tajné hlavní město Korsiky). Pokračování přes městečko Vizzavona s úchvatným výhledem na Monte d´Oro, zastávka u vodopádů Anglais. Kaskády Anglais tvoří řetězec horských jezírek a vodopádů potoka Agnone pod Col de Vizzavona. Večer ubytování, nocleh.
Den 3
POBYT U MOŘE
Den 4
Ráno odjezd horskou cestou do střediska megalitických kultur- prehistorické naleziště Filitosa, jehož historie je stará více než 8 000 let. Odpoledne přejezd přes "skalní" městečko Sarténe do nejjižnějšího přístavu BONIFACIO, kde se nacházejí okouzlující bílé křídové útesy zrcadlící se v temné modři moře. Nejpůsobivějším zážitkem je projížďka výletní lodi podél bělostných útesů, odkud se naskýtá nejkrásnější pohled na toto unikátní město. Večer návrat na ubytování, nocleh.
Den 5
POBYT U MOŘE
Den 6
Celodenní výlet podél západního pobřeží. Výjezd do horské vesnička Evisa v nádherné panoramatické poloze, možnost pěší turistiky v soutěsce SPELUNCA. Nenáročná turistická cesta je lemována strmými skalními stěnami a na několika místech je přerušena starými kamennými můstky přes údolí. Odpoledne pokračování v cestě do Porta. Tento starý rybářský přístav uprostřed divokých skal se může pochlubit jednou z nejbarevnějších pláží na ostrově a průzračným mořem. Možnost koupání, k večeru přejezd panoramatickou cestou do městečka PIANA, které se pyšní titulem "nejkrásněji položené město Francie", návštěva neopakovatelné CALANCHE. Do červena zbarvené skalní útvary bizarních tvarů v Calanche jsou přírodní rezervací pod záštitiou UNESCO. Skály táhnoucí se v mnoha vrstvách od moře až do výšky téměř 1200 m připomínají postavy zvířat, lidí a včelích plástů. Večer návrat na nocleh.
Den 8
Dopoledne výlet do hlavního města Korsiky AJACCIO. Město bylo založeno již v roce 564 před n.l. řeckými osadníky a dle báje je pojmenováno podle Ajazza, syna Corsa a Sicy, od nichž báje odvozuje současný název ostrova. Až do počátku 19. století bylo celkem bezvýznamným přístavem, na významu začalo nabývat až za období války slavného rodáka Napoleona Bonaparta, jehož kult je na Korsice pečlivě udržován a dá se říci všudypřítomný. Čeká nás prohlídka staré části města s rodným domem Napoleona, náměstími, radnicí a přístavem, odpoledne návrat na ubytování, volno, koupání, nocleh.
Den 9
Ráno uvolnění apartmánů, odjezd do Bastie, prohlídka, volno s možností nákupů, večer trajekt do Itálie.
Den 10
V pozdních večerních hodinách příjezd do ČR.

 

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, trajekty a výlety dle programu, 7x ubytování v apartmánech pro 2 osoby (s kuchyňkou pro možnost vlastního vaření, WC, koupelna, balkon), služby průvodce.  V případě  ubytování v apartmánu pro 4 osoby je cena 12950 Kč / osoba.

Cena nezahrnuje

povlečení, závěrečný úklid a vstupy (cca 25 EUR/osoba), vstupy, pobytové taxy 

Odjezdová místa

Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Svozové trasy za příplatek 350 Kč: Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Zlín

Svozové trasy za příplatek 250 Kč: Přerov, Hranice

Podobné zájezdy

KORSIKA-KRÁSY NAPOLEONOVA OSTROVA

destinace: Francie, Poznávací zájezdy - Francie, Francie

termín:19.09. (So) - 28.09. (Po) 2020 (10 dní, 9 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus / Dle programu

strava: Snídaně

KORSIKA-KRÁSY NAPOLEONOVA OSTROVA
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Bohemian Fantasy,s.r.o. IČO: 41187571
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...