SV. MOŘIC A MASIV BERNINA

Kód: 
SVM

NOVINKA

Výlet do jedné z nejkrásnějších částí Alp. V okolí sv. Mořice se vám naskytnou možnosti nenáročných túr. Díky dvoudenní síťové jízdence si do sytosti užijete výhledů z alpských velikánů a také se projedete po slavné železniční linii Bernina (UNESCO).

1. den: 

Odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska, prohlídka malebného historického města HALL IN TIROL a ubytování v hotelu v oblasti Tyrolska.

2. den: 

Po snídani cesta krásnou krajinou údolí Vinschgau (Venosta) přes průsmyk Rechenpass kolem jezera, v němž pramení Adiže; zastávka u věže zaplaveného kostela v Altgraun. Přejezd do Švýcarska a návštěva jedné z nejvýznamnějších památek evropského raného středověku: kláštera MÜSTAIR (památka UNESCO). Prohlídka klášterního kostela s freskami z karolinské doby (8.-9. století). Pokračování do Dolního Engadinu do malebného městečka ARDEZ, kde se dokonale zachoval soubor lidové architektury (domy zdobené sgraffitem). Cesta přes Horní Engadin a kolem Sv. Mořice a řady jezer v jeho okolí do PRŮSMYKU MALOJA a do údolí Bregaglia a na italské straně hranice podvečerní prohcázka po starobylém městě CHIAVENNA. Ubytování.

3. den: 

Po snídani návrat do oblasti Sv. Mořice a vyjížďka kabinovou lanovkou na CORVATSCH do výšky 3 300 m n.m. Poté prohlídka SV. MOŘICE: část BAD (Forum Paracelsus s pramenem sv. Mořice, který byl využívan už v době bronzové) a DORF (elegantní centrum s hotelem Badrutt, Segantiniho muzeem a stavbami Normana Fostera). Vyjížďka slavnou pozemní lanovkou na vyhlídkový bod MUOTTAS MURAGL (2 454 m n.m.): ikonický podvečerní pohled na řadu jezer mezi Sv. Mořicem a průsmykem Maloja. Návrat do hotelu.

4. den: 

Po snídani návrat do Sv. Mořice a vlakem po LINII BERNINA přejezd nad lesní hranici do stanice DIAVOLEZZA. Vyjížďka kabinovou lanovkou na stejnojmenný vrchol (2 973 m n.m.), odkud se naskýtá nejlepší výhled na ledovce Pers a Morteratsch a na masiv Bernina (4 049 m n.m.). Možnost občerstvení, pro zájemce nenáročná túra na další vyhlídku Sass Queder (1,8 km, max. převýšení 93 m). Pokračování vlakem na nejvyšší bod linie Bernina (OSPIZIO BERNINA, 2 253 m n.m.) a podél Bílého jezera na ALP GRÜM (úžasná vyhlídka po údolí Poschiavo směrem k Itálii a na ledovec Palü). Zpět na Ospizio vlakem (volný čas u Bílého jezera) nebo individuální pěšky (5 km, převýšení 175 m), možnosti občerstvení jsou v obou stanicích. Návrat vlakem do vyhlášeného letoviska PONTRESINA s elegantní hotelovou architekturou, krátká procházka. Noční přejezd do ČR.

5. den: 

Příjezd v dopoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní, služby průvodce, dvoudenní jízdenka (lanovky+železnice)

Cena nezahrnuje: vstupy

Platí se na místě: pobytové taxy

Fakultativně: 

jednolůžkový pokoj 2.010 Kč

 

Cena dítě 6-12let: 8.570 Kč

Cena dítě 13-17 let: 9.340 Kč

 

 

Region: 
Švýcarsko
Strava: 
Počet nocí: 
3

ŠVÝCARSKÁ MOZAIKA

Odjezd pozdě odpoledne do Švýcarska.

ŠVÝCARSKO - KOUZELNÝ SVĚT HORSKÝCH ŽELEZNIC

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Průjezd Rakouskem nebo Německem do Švýcarska, příjezd do nejvýše položeného švýcarského města uprostřed vysokých hor DAVOSU (1.560m n.m.), ubytování.

ŠVÝCARSKO – VELKÝ OKRUH

Odjezd z Olomouce v ranních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne zastávka u impozantních RÝNSKÝCH VODOPÁDŮ. Ubytování v EINSIEDELNU

 

SV. MOŘIC A MASIV BERNINA

Odjezd v časných ranních hodinách do Rakouska, prohlídka malebného historického města HALL IN TIROL a ubytování v hotelu v oblasti Tyrolska.