ISCHIA pobytově poznávací okruh

Kód: 
ISC

 

V LETOŠNÍM ROCE TENTO ZÁJEZD POŘÁDÁME POUZE PRO SKUPINY - ZAJISTÍME LIBOVOLNÝ TERMÍN ZA SPECIÁLNÍ CENU. INFORMACE V CK.

 

Termální ostrov Ischia, Neapol, Herculaneum, Capri, návštěva vinného sklípku s degustací, ...

1. den: 

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.

2. den: 

Příjezd do Neapole, trajektem přesun na ostrov Ischia, ubytování ve 3* hotelu s polopenzí. Osobní volno.

3. den: 

Volný den, koupání (moře nebo termální prameny), v průběhu pobytu 4 výlety (viz níže) zdarma, možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu.

4. den: 

Volný den, koupání (moře nebo termální prameny), v průběhu pobytu 4 výlety (viz níže) zdarma, možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu.

5. den: 

Volný den, koupání (moře nebo termální prameny), v průběhu pobytu 4 výlety (viz níže) zdarma, možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu.

6. den: 

Volný den, koupání (moře nebo termální prameny), v průběhu pobytu 4 výlety (viz níže) zdarma, možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu.

7. den: 

Volný den, koupání (moře nebo termální prameny), v průběhu pobytu 4 výlety (viz níže) zdarma, možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu.

8. den: 

Volný den, koupání (moře nebo termální prameny), v průběhu pobytu 4 výlety (viz níže) zdarma, možnost dalších fakultativních výletů dle zájmu.

9. den: 

Snídaně, odjezd kolem poledne zpět do ČR.

10. den: 

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje: 

autobusovou dopravu včetně trajektu, 7 x ubytování v hotelu kategorie ***, 7 x polopenzi, českého průvodce, výlety dle programu, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně storna + 30,- Kč/os./den, příplatek za jednolůžkový pokoj + 500,- Kč/noc, další fakultativní výlety, vstupy

Doporučené kapesné: cca 150,- Euro

Fakultativně: 

Výlety v rámci pobytu:

Okružní jízda kolem ostrova Ischia autobusem

Ischie, největší ostrov v Neapolském zálivu, bohatý na historii, zajímavé památky, kostely a proslavený díky vývěru mnoha termálních vod. Okružní jízda Vám umožní poznat charakteristická místa s vyhlídkami a přírodní krásy, které bychom jinde těžko hledali. Během jízdy bude krátka přestávka na opravdové italské capuccino, zastávka v Sant´Angelu - bývalé rybářské sídlo. Ochutnávka likérů: limoncella, meloncella, rucola pro odvážné i něco více s možností zakoupení.

Bájný ostrov Capri

Capri fascinující a romantický ostrov (cca 11 km2) z doby antické, již římský císař Augustus a po něm Tiberius si tento ostrov oblíbili a zvolili pro svůj pobyt. Výlet na ostrov Capri je jedinečná příležitost pro prohlídku toho, co mnozí považují za jeden ze sedmi divů světa. Příjezd na Capri po cca hodinové plavbě, přeprava minibusy z přístavu Marina Grande na Anacapri. Prohlídka Villy (muzea) S. Michele s nádherným parkem, prohlídka kostelíčka S. Michele - známého pro svoji majolikovou podlahu. Přestávka na oběd a přejezd do centra ostrova obce Capri na prohlídku známého náměstíčka „La Piazzetta“, procházka do veřejného parku a odtud pohádkové výhledy na skalnaté obry „Faraglioni“ a nejkrásnější uličku vystavěnou do mohutných skal „Via Krupp“.

Večerní posezení u vína s napoletánskými písničkami

Čeká Vás nezapomenutelný večírek plný zábavy, celý večer Vás budou obveselovat místní hudebníci. Poslech klasické napoletánské hudby, běhěm večera Vám bude nabídnuto občerstvení a neomezená konzumace domácího vína. Po ukončení cca v půlnoci - transfer do hotelu.

Pěší procházka po historickém Herculaneu + Neapoli

V brzkých ranních hodinách transfer od hotelu, nalodění na trajekt. Příjezd do Neapole na molo Porto Massa, odtud procházka k hlavnímu kostelu Svatého Gennara, dále po známé

uličce Spaccanapoli /ulička betlémů, rozděluje Neapol na dvě části/, návštěva kostela Svaté Kláry - možnost prohlídky klášterních zahrad, vstupné 5,- Euro, přestávka na Napoletánskou pizzu na náměstí Gesú Nuovo. Nakupování na hlavní obchodní třídě Via Toledo. Prohlídka nejkrásnějšího náměstí Plebiscito, baziliky Svatého Františka, výklad o Královském paláci a divadlu San Carlo (2.největší divadlo v Itálii). Prohlídka skleněné galerie Umberto I., poté hrad Maschio Anioino - 3. královská rezidence rodu Anjou. Dále radniční náměstí, s pohledem na archeologické vykopávky. Poté odjezd na archeologické naležiště Herculaneum (antické město, které zaniklo stejně jako Pompeje, při výbuchu Vesuvu. Prohlídka po archeologickém objektu. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

Region: 
Itálie
Strava: 
Počet nocí: 
7

BENÁTKY, FLORENCIE, ŘÍM, VATIKÁN

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Přejezd do oblasti řeky Piavy, známé boji v době I. světové války, pokračování do Lido di Jesolo, ubytování v blízkosti pláže, možnost procházky po historickém středu městečka, případně koupání v moři. Ubytování, nocleh.

KRÁSY SEVERNÍ ITÁLIE s návštěvou opery NABUCCO ve Veroně

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

BENÁTKY A OSTROVY V BENÁTSKÉ LAGUNĚ

Časně ráno odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie, odpoledne ubytování v letovisku LIDO DI JESOLO, možnost pozdně odpoledního koupání, nocleh.

MALEBNÉ TOSKÁNSKO A OSTROV ELBA

Odjezd v 4:00 z Olomouce. Celodenní přejezd Rakouskem a Itálií. V odpoledních hodinách zastávka v BOLOGNI, hlavním městě provincie Emilia-Romagna, sídle arcibiskupství a nejstarší univerzity v Evropě. Poté přejezd na ubytování v okolí Florencie. Nocleh.

KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

KOUZLA JEZERA LAGO DI GARDA

V ranních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes rakouské a italské Alpy, krátké zastávky u jezera Wörthersee a ve středověkém městečku Portogruaro. Večer ubytování v hotelu.

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Nocleh.

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PISA - FLORENCIE – ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

LIGURSKÁ RIVIÉRA – cesta za poznáním i koupáním

Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v oblasti Pádské nížiny

SICÍLIE S VÝLETEM NA MALTU A LIPARSKÉ OSTROVY

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko a Itálii.

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

POHÁDKOVÁ MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE

Odjezd v časných ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, večer ubytování, nocleh

ITALSKÁ KLENOTNICE

Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

ITALSKÁ MOZAIKA - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA S POBYTEM U MOŘE

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA STŘEDNÍ ITÁLIE

Odpoledne odjezd z ČR a noční přejezd do Itálie.

SARDINIE – za krásami smaragdového ostrova

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

Po stopách J.W. Goetha

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

Toskánsko - svátek kamelií

Odjezd v ranních hodinách směr Vídeň a Graz do Itálie. Zastávka v městečku Palmanova, které je unikátně dochovanou pevností ze 16. století, vystavěnou na půdorysu devíticípé hvězdy. Pokračování na ubytování v oblasti Florencie (Montecatini Terme).

ISCHIA pobytově poznávací okruh

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.

Annecy, kaňon Verdon, Ligurská riviéra, Lago di Garda

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, zastávka v "Benátkách Alp", nádherném městečku ANNECY, ubytování v okolí.