POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

Kód: 
GAS
Soave • Franciacorta • Lago d’Iseo • Bergamo • Barbaresco • Cherasco • Barolo • Torino • Eataly • rýžové plantáže u Vercelli • Milano • dvě degustace vína • pět vinařských oblastí
Již tradiční podzimní cesta za poznáním kulturních a gastronomických pokladů severní Itálie. Letos s obnoveným programem a zcela bez nočních přejezdů. Každý den možnost nákupů a čas na večeři.
1. den: 
V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.
2. den: 
Po snídani přejezd do slavné vinařské oblasti FRANCIACORTA, kde se vyrábí šampaňskou metodou nejznámější italský sekt (Franciacorta DOCG). Exkurze v historickém vinařství, degustace vína, možnost nákupu. Výlet lodí po krásném jezeře ISEO kolem ostrovů Monte Isola, Loreto a San Paolo. Prohlídka starobylého středověkého BERGAMA (tzv. Horní město s unikátními středověkými a renesančními památkami a několika historickými kavárnami; světoznámá renesanční kaple Colleoni; UNESCO). Čas na večeři, přejezd do hotelu.
3. den: 
Po snídani exkurze na RÝŽOVÝCH PLANTÁŽÍCH v okolí Verceli, kde se produkuje nejkvalitnější rýže na světě, možnost nákupu. Poté vyhlídková jízda proslulou vinařskou oblastí BAROLO, degustace vína a exkurze v rodinné vinařské firmě, procházka malebným městečkem Barolo. Odpoledne uvidíte centrum italského chovu šneků, půvabné CHERASCO s šachovnicovým půdorasem, poutním chrámem Madonna del Popolo a skvělými čokoládovnami. Společná večeře v Cherascu v osvědčené restauraci (menu se šneky nebo bez šneků). Ubytování v hotellu v oblasti Alby.
4. den: 
Po snídani exkurze v manufaktuře, kde se zpracovávají  vzácné bílé LANÝŽE: ochutnávka a hledání lanýžů v lesíku s „trifulau“ a jeho psem. Zastávka ve vinařském městečku BARBARESCO a možnost ochutnat zdejší slavné víno v Regionální vinotéce. Poté se zúčastníte jednoho z největších světových festivalů sýra CHEESE 2019 v městě BRA, sídle organizace Slowfood. Pro zájemce prohlídka města (chrám sv. Ondřeje podle Berniniho projektu, originální kostel sv. Kláry, historická kavárna Converso aj.) a poté volný čas k ochutnávkám stovek sýrů a jiných tradičních produktů. Ubytování v hotelu v Turíně. Večer pro zájemce návštěva největšího gastonomického nákupního centra na světě EATALY, jehož součástí je i několik restaurací. Eataly nabízí převážně výrobky menších producentů sdružených v organizaci Slowfood. Naproti stojí slavná avantgardní továrna Fiatu LINGOTTO z let 1916-1923.
5. den: 
Celodenní pobyt v TURÍNĚ (Torino), bývalém hlavním městě Savojska, království Sardinie-Piemont a Itálie, milionové metropoli kávy a čokolády s širokými bulváry, historickými kavárnami a
svéráznými barokními památkami. Ráno vyjížďka k BAZILICE SUPERGA, monumentálnímu baroknímu chrámu, v němž se nachází hrobka sardinsko-piemontských králů a z jehož terasy se naskýtá krásná vyhlídka na město. V centru prohlídka památek se zastávkami u historických podniků (možnost ochutnat nugát, karamely, zmrzlinu, tramezzini, vše podle starých receptů). Ve volném čase si budete moci prohlédnout např. Královský palác (UNESCO), Egyptské muzeum (druhé největší nasvětě), nedávno otevřenou Savojskou galerii nebo ochutnat piemontské sladkosti v některé ze slavných historických kaváren a cukráren. Návrat do hotelu se skupinou nebo volný večer ve městě.
6. den: 
Po snídani přejezd do největšího zámeckého areálu v Piemontu VENARIA REALE, „savojského Versailles“. Zámek a rozsáhlý francouzský park byly nedávno rekonstruovány včetně dvorní kaple,oranžerie, stájí apod. K zámku patří i symetricky navržené barokní městečko. Odpoledne MILANO – prohlídka centra města, volný čas k návštěvám muzeí (obrazárna Brera, hrad, Museo Poldi-Pezzoli, muzeum divadla Alla Scala...), posezení v luxusních kavárnách, nákupy (slavné lahůdkářství Peck, historické cukrárny, „čtyřúhelník módy“...). Večer přejezd do hotelu.
7. den: 
Po snídani odjezd z hotelu, cesta přes italské a rakouské Alpy, návrat do Olomouce před 21.00.
 
Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 6x ubytování v hotelu se snídaní, degustace ve Franciacortě, degustace vína v Barolu, hledání lanýžů, 1x večeře v Cherascu, služby průvodce

Cena nezahrnuje: případné pobytové taxy, cestovní pojištění, rýžovou plantáž, výlet lodí

Fakultativně: 

1/1 pokoj 2.900 Kč/os/pobyt

 

Region: 
Itálie
Strava: 
Počet nocí: 
6

Termíny pro tento zájezd:

Termín Cena Odjezdová místa
16.09.2019 - 22.09.2019
12 990,- Kč AB

BENÁTKY, FLORENCIE, ŘÍM, VATIKÁN

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Přejezd do oblasti řeky Piavy, známé boji v době I. světové války, pokračování do Lido di Jesolo, ubytování v blízkosti pláže, možnost procházky po historickém středu městečka, případně koupání v moři. Ubytování, nocleh.

KRÁSY SEVERNÍ ITÁLIE s návštěvou opery NABUCCO ve Veroně

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

BENÁTKY A OSTROVY V BENÁTSKÉ LAGUNĚ

Časně ráno odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie, odpoledne ubytování v letovisku LIDO DI JESOLO, možnost pozdně odpoledního koupání, nocleh.

MALEBNÉ TOSKÁNSKO A OSTROV ELBA

Odjezd v 4:00 z Olomouce. Celodenní přejezd Rakouskem a Itálií. V odpoledních hodinách zastávka v BOLOGNI, hlavním městě provincie Emilia-Romagna, sídle arcibiskupství a nejstarší univerzity v Evropě. Poté přejezd na ubytování v okolí Florencie. Nocleh.

KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

KOUZLA JEZERA LAGO DI GARDA

V ranních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes rakouské a italské Alpy, krátké zastávky u jezera Wörthersee a ve středověkém městečku Portogruaro. Večer ubytování v hotelu.

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Nocleh.

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PISA - FLORENCIE – ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

LIGURSKÁ RIVIÉRA – cesta za poznáním i koupáním

Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v oblasti Pádské nížiny

SICÍLIE S VÝLETEM NA MALTU A LIPARSKÉ OSTROVY

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko a Itálii.

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

POHÁDKOVÁ MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE

Odjezd v časných ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, večer ubytování, nocleh

ITALSKÁ KLENOTNICE

Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

ITALSKÁ MOZAIKA - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA S POBYTEM U MOŘE

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA STŘEDNÍ ITÁLIE

Odpoledne odjezd z ČR a noční přejezd do Itálie.

SARDINIE – za krásami smaragdového ostrova

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

Po stopách J.W. Goetha

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

Toskánsko - svátek kamelií

Odjezd v ranních hodinách směr Vídeň a Graz do Itálie. Zastávka v městečku Palmanova, které je unikátně dochovanou pevností ze 16. století, vystavěnou na půdorysu devíticípé hvězdy. Pokračování na ubytování v oblasti Florencie (Montecatini Terme).

ISCHIA pobytově poznávací okruh

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.

Annecy, kaňon Verdon, Ligurská riviéra, Lago di Garda

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, zastávka v "Benátkách Alp", nádherném městečku ANNECY, ubytování v okolí.