PAŘÍŽ A VERSAILLES s návštěvou REMEŠE (UNESCO)

Kód: 
PAR

 

Zájemci mohou fakultativně navštívit pařížský Disneyland, průvodce doporučí nejvhodnější den a spoje.

 

1. den: 

Odjezd v brzkých ranních hodinách z ČR přes Prahu a Německo do Francie, krátká zastávka u katedrály v Remeši k prohlídce exteriérů věhlasné středověké katedrály Notre-Dame. Příjezd na ubytování v oblasti Paříže v pozdních nočních hodinách.

 

2. den: 

Po snídani vyjedeme do PAŘÍŽE - okružní jízdu městem zahájíme na náměstí Bastilly, prohlédneme si náměstí Republiky, bulváry Montmartru se slavnými varietními lokály jako Moulin Rouge, a bazilikou Sacré-Coeur, projdeme se po náměstíčku Place Du Tertre plném kavárniček a malujících umělců. Okružní jízdou budeme dále pokračovat k pařížské Opeře, Palais Bourbon, bulvárům Capucines a Madeleine se známým chrámem v řeckém stylu, Palais Bourbon, osmihrannému náměstí Place Vendôme se Slavkovským sloupem vytvořeným podle Trajánova sloupu v Římě s vlysem z 1 200 děl ukořistěných Napoleonem v bitvě u Slavkova. Dále Náměstí Svornosti s egyptským obeliskem z Luxoru a nádhernými kašnami, Elysejská pole, Vítězný oblouk, zastavíme se na Trocadéru s pohledem na Martovo pole se slavnou Eiffelovkou - budeme moci vyjet nahoru výtahem, nebo jít pěšky po schodech a podívat se na město z ptačí perspektivy. V odpoledních hodinách dokončíme okružní jízdu - bulvár a věž Montparnasse, nádherné Lucemburské zahrady, Sorbonna a Pantheon s hrobkami významných osobností v Latinské čtvrti a Invalidovna, místo Napoleonova posledního odpočinku. Návštěva Muzea parfémů Fragonard s výkladem o historii a výřobě parfémů s možností zakoupit si parfémy za výhodné ceny. Možnost večeře v typické lidové hospůdce na Montmartru - francouzská specialita. Nocleh v hotelu.

 

3. den: 

Po snídani se vydáme do sídla Francouzských králů, do VERSAILLES proslulého svým zámkem i zahradami. Budeme moci navštívit interiéry zahrnující kapli, zrcadlový sál, ložnici krále, ložnici královny a prohlédnout si stovky obrazů, portréty králů a slavných dvořanů atd. Poté odjedeme do centra Paříže, kde budeme mít osobní volno, ve kterém budeme moci navštívit i jedno z nejznámějších pařížských muzeí  Louvre se světoznámými sbírkami, z nichž vynikají vedle Mony Lisy sochy Sedící písař, Venuše Miloská, Niké Samothrácká, obrazy Tizianovy, Raffaelovy, van Dycka, Rubense a dalších. Po prohlídce možnost společné procházky s průvodcem po nábřeží Seiny, prohlídka katedrály Nôtre Dame, návštěva Latinské čtvrti. Možnost zážitkové prohlídky muzea voskových figurín Grévin, uděláte si foto se slavnými osobnostmi současnosti i francouzské historie. Možnost večeře v typické restauraci ve čtvrti Grand Boulevards. Ve večerních hodinách si vychutnáme jízdu osvětlenou Paříží až do čtvrti Montparnasse, možnost výstupu na Tour Montparnasse s okouzlujícím výhledem na noční Paříž a osvětlenou Eiffelovu věž.  Nocleh v hotelu.

 

4. den: 

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Paříže, zahrnující moderní čtvrť La Défense, skládající se z více než 20 mrakodrapů neobyčejných tvarů a barev, odtud odjezd do středu města s osobním volnem. S průvodcem se můžeme projet lodí po Seině, a také nám poradí ve výběru dalších pamětihodností. Můžeme si prohlédnout muzeum Cluny - palác z 15. století, v němž je nyní umístěna sbírka středověkého umění, s areálem římských lázní nebo si prohlédnout prostory slavné pařížské Opery, případně Invalidovnu - komplex budov, dómu a kostela, který byl vybudován v 17. století pro invalidní vojáky. Nyní hostí v nádvoří a paláci vojenské muzeum a v dómu jsou uloženy ostatky Napoleona Bonaparta a jeho příbuzných. Zajímavým tipem je i Rodinovo muzeum, popřípadě muzeum d’Orsay v budově bývalého nádraží se sbírkou umění 19. a 20. století na ploše 45 000m2. Ve večerních hodinách odjezd, noční jízda přes Německo.

 

5. den: 

Příjezd do Prahy v poledních, do Brna a dalších nástupních míst v odpoledních hodinách.

 

 

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování v dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, průvodcovské služby

 

 

Fakultativně: 

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1.990 Kč

 

Ceny vstupů cca: Versailles 18 EUR (náštěvníci do 18 let a obyvatelé Evropské unie do 26 let mají vstup zdarma), Eiffelova věž - výtah 25 EUR (dítě 4-11 6,3 EUR; dítě do 4 let zdarma), Louvre 17 EUR (do 25 let zdarma), Muzeum D´Orsay 14 EUR (náštěvníci do 18 let a obyvatelé Evropské unie do 25 let mají vstup zdarma), Pantheon 9 EUR

 

SLEVA: třetí osoba na přistýlce (omezený počet míst) 500 Kč

 

Platí se na místě: pobytové taxy

 

 

Region: 
Francie
Strava: 
Počet nocí: 
3

Termíny pro tento zájezd:

Termín Cena Odjezdová místa
21.08.2019 - 25.08.2019
6 990,- Kč ABC
25.09.2019 - 29.09.2019
6 990,- Kč ABC
26.10.2019 - 30.10.2019
6 990,- Kč ABC

NORMANDIE A BRETAŇ

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes SRN, nocleh ve Francii.

PAŘÍŽ A VERSAILLES s návštěvou EURODISNEYLANDU

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách přes Německo do Francie, večer ubytování v oblasti Paříže, nocleh

PAŘÍŽ A VERSAILLES s návštěvou REMEŠE (UNESCO)

Odjezd v brzkých ranních hodinách z ČR přes Prahu a Německo do Francie, krátká zastávka u katedrály v Remeši k prohlídce exteriérů věhlasné středověké katedrály Notre-Dame. Příjezd na ubytování v oblasti Paříže v pozdních nočních hodinách.

...

PROVENCE A FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, ubytování v oblasti ŽENEVY.

 

ZA TAJEMSTVÍM KATARSKÝCH HRADŮ

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Večer ubytování ve Francii v oblasti Montélimar.

NORMANDIE

Odjezd z ČR dle předem určených nástupních míst, transit přes Německo a Francii - příjezd do NORMANDIE.

 

KORSIKA-KRÁSY NAPOLEONOVA OSTROVA

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.