KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Kód: 
KIT

 

V LETOŠNÍM ROCE TENTO ZÁJEZD POŘÁDÁME POUZE PRO SKUPINY - ZAJISTÍME LIBOVOLNÝ TERMÍN ZA SPECIÁLNÍ CENU. INFORMACE V CK.

 

Lago di Brales  – Passo Pordoi – Marmolada – Passo Falzarego – Cortina d’Ampezzo – Tre Cime di Lavaredo

 

1. den: 

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

2. den: 

Celý den se věnujeme oblasti Sella (3 152 m). Vyjedeme do průsmyku PORDOI (2 242 m) a odtud lanovkou na „Terasu Dolomit“ (2 950 m). Zde se nám naskytnou nezapomenutelné výhledy na Antalao, Pelmo, Civettu, Marmoladu, Pale di San Martino, Lagorai, Latemar, Catinaccio, Passo Lungo, Piz Ciavaces. Poté se pěšky vydáme Bindelovou cestou s výhledy na MARMOLADU (3 343 m – nejvyšší vrchol Dolomit) k přehradě Fedaia (2 053 m), která je napájena vodami z tajícího ledovce. Méně zdatní mohou cestu absolvovat autobusem. Návrat na ubytování. 

3. den: 

Vyrazíme po stopách 1. Světové války. Vyjedeme do oblasti průsmyku FALZAREGO (2 105 m) a odtud kabinovou lanovkou k chatě Lagazuoi. Sestupovat budeme nitrem hory – 1 100 m dlouhým tunelem, který je největší turistickou atrakcí oblasti. Méně zdatní se mohou vrátit lanovkou. Odpoledne se pěšky vydáme k místu zvanému Cinque Torri (Pět věží) s nádhernými rozhledy na „růžový“ masiv Tofana (3 243 m), rozeklaný masív  Fanes (3 077 m) a další vrcholy. Návrat na ubytování.

4. den: 

Ráno prohlídka lyžařského střediska CORTINA D’AMPEZZO. Poté jezero Misurina (1 756 m) s překrásnými výhledy na Monte Cristallo (3 216 m) a Sorapis (3 205 m). Vysokohorskou silnicí vyjedeme k symbolu Dolomit – TRE CIME DI LAVAREDO (2 999 m), odkud se nám během cca 3 hodinové pěší túry naskytne nezapomenutelný pohled na Sextenské Dolomity. V podvečer se krátce zastavíme u vojenského hřbitova nad Toblachem a u středověkého dómu v Innichenu. Odjezd do ČR.

5. den: 

Příjezd do Olomouce ráno cca v 8 hodin. 

 

 

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, služby průvodce.

Fakultativně: 

1/1 pokoj 1 290 Kč, 3x večeře 1 220 Kč, lístky na lanovky - doporučená částka cca 50 EUR.

 

Region: 
Itálie
Strava: 
Počet nocí: 
3

BENÁTKY, FLORENCIE, ŘÍM, VATIKÁN

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Přejezd do oblasti řeky Piavy, známé boji v době I. světové války, pokračování do Lido di Jesolo, ubytování v blízkosti pláže, možnost procházky po historickém středu městečka, případně koupání v moři. Ubytování, nocleh.

KRÁSY SEVERNÍ ITÁLIE s návštěvou opery NABUCCO ve Veroně

Odjezd ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

BENÁTKY A OSTROVY V BENÁTSKÉ LAGUNĚ

Časně ráno odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie, odpoledne ubytování v letovisku LIDO DI JESOLO, možnost pozdně odpoledního koupání, nocleh.

MALEBNÉ TOSKÁNSKO A OSTROV ELBA

Odjezd v 4:00 z Olomouce. Celodenní přejezd Rakouskem a Itálií. V odpoledních hodinách zastávka v BOLOGNI, hlavním městě provincie Emilia-Romagna, sídle arcibiskupství a nejstarší univerzity v Evropě. Poté přejezd na ubytování v okolí Florencie. Nocleh.

KOUZLA DOLOMIT - TURISTIKA

Odjezd z Olomouce cca v 5 hod. Pojedeme údolím Pustertal přes Toblach. Cestou se zastavíme u kouzelného jezera LAGO DI BRAIES (Pragser Wildsee) ležícího 1 493 m n. m. Večer se ubytujeme v oblasti Alta Badia. 

KOUZLA JEZERA LAGO DI GARDA

V ranních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes rakouské a italské Alpy, krátké zastávky u jezera Wörthersee a ve středověkém městečku Portogruaro. Večer ubytování v hotelu.

GASTRONOMIE A PAMÁTKY SEVERNÍ ITÁLIE

V 6.00 odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

Odjezd v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Nocleh.

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

V ranních hodinách odjezd z Olomouce. Odpoledne příjezd do SOAVE, centra stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním. Procházka po městečku, možnost nákupu vína nebo posezení vevinárně, popř. večeře. Ubytování v hotelu.

PISA - FLORENCIE – ŘÍM

Odjezd v časných ranních / nočních hodinách přes Rakousko do Itálie, pozdě odpoledne příjezd do města s nejstarší evropskou univerzitou BOLOGNA – pěší prohlídka historického centra města vystavěného z červených pálených cihel, večer přejezd na ubytování u Florencie, nocleh.

LIGURSKÁ RIVIÉRA – cesta za poznáním i koupáním

Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v oblasti Pádské nížiny

SICÍLIE S VÝLETEM NA MALTU A LIPARSKÉ OSTROVY

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách přes Rakousko a Itálii.

MĚSTA A VÍNA TOSKÁNSKA

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd do Toskánska. Navečer krátká zastávka v dokonale zachovalém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

POHÁDKOVÁ MĚSTA SEVERNÍ ITÁLIE

Odjezd v časných ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, večer ubytování, nocleh

ITALSKÁ KLENOTNICE

Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

ITALSKÁ MOZAIKA - NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA S POBYTEM U MOŘE

Odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA STŘEDNÍ ITÁLIE

Odpoledne odjezd z ČR a noční přejezd do Itálie.

SARDINIE – za krásami smaragdového ostrova

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

Po stopách J.W. Goetha

V ranních hodinách odjezd do KARLOVÝCH VARŮ,  procházka lázeňskou částí, volný čas, přejezd do CHEBU, prohlídka historického jádra, čas na večeři, ubytování.

Toskánsko - svátek kamelií

Odjezd v ranních hodinách směr Vídeň a Graz do Itálie. Zastávka v městečku Palmanova, které je unikátně dochovanou pevností ze 16. století, vystavěnou na půdorysu devíticípé hvězdy. Pokračování na ubytování v oblasti Florencie (Montecatini Terme).

ISCHIA pobytově poznávací okruh

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční průjezd Rakouskem.

Annecy, kaňon Verdon, Ligurská riviéra, Lago di Garda

Odjezd v časných ranních hodinách přes Německo a Švýcarsko, zastávka v "Benátkách Alp", nádherném městečku ANNECY, ubytování v okolí.